Aktualności

Spotkanie z pracownikiem Urzędu Skarbowego

W dniu 14 marca (środa) o godzinie 15:00 – 17:00 odbędzie się spotkanie z pracownikiem Urzędu Skarbowego, który udzieli pomocy przy rozliczeniu podatku (PIT) za 2017 rok.

 

Serdecznie zapraszamy naszych podopiecznych!

Dzień Otwarty Notariatu „Porozmawiaj z notariuszem, jak bezpiecznie przekazać majątek”

W ostatnią sobotę miesiąca, 25 listopada, odbędzie się ósma edycja Dnia Otwartego Notariatu, w ramach której od godziny 10.00 do 16.00 w budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku notariusze Izby Notarialnej w Gdańsku będą udzielali wszystkim zainteresowanym nieodpłatnych porad prawnych. Tłumacz języka migowego dostępny w godzinach od 10:00 do 12:00.

   Dzień Otwarty Notariatu jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez samorząd notarialny od 2010 roku, z roku na rok cieszącym się coraz większym prestiżem – tegoroczna edycja została objęta honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdańska. Czytaj dalej

„Apteka dorosłego człowieka”

W dniu 21 listopada o godzinie 13:30 zapraszamy naszych członków do siedziby PZG przy ul. Pniewskiego 8 na wykład dla seniorów na temat zasad farmakoterapii w wieku podeszłym. Zajęcia poprowadzi mgr farmacji Paulina Głuchowska.

Wszystko co senior powinien wiedzieć o lekach OTC, czym różni się lek od suplementu diety? Współpraca lekarz-pacjent-farmaceuta, czyli zasady odpowiedniej farmakoterapii.

Serdecznie zapraszamy!

Oferta pracy

Firma Czerniawski Meble poszukuje:

STOLARZ MEBLOWY

 

Miejsce pracy: Gdańsk i okolice

Opis stanowiska:

Praca dotyczy produkcji i montażu mebli pod indywidualne zamówienia naszych klientów. Produkcja mieści się w Gdańsku.

 

Nasze wymagania:

  • doświadczenie nie jest konieczne, wystarczy umiejętność skręcania mebli
  • umiejętność obsługi podstawowych maszyn i narzędzi stolarskich
  • umiejętność czytania rysunku technicznego
  • znajomość obróbki mechanicznej płyt wiórowych
  • mile widziane doświadczenie przy montażu mebli
  • wysoki poziom kultury osobistej
  • rzetelność i uczciwość
  • staranne wykonywanie powierzonych zadań

W zamian oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • atrakcyjne wynagrodzenie i premie, uwarunkowane umiejętnościami

 

Mile widziane osoby, które ukończyły szkołę zawodową w Wejherowie.

 

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV na adres mailowy biuro@czerniawski-meble.pl w tytule PRACA STOLARZ

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez Handel Hurtowy z siedzibą w Rychwale_zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 922)”.
Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ogłoszeniodawcę moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji.
Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Otwarcie FanPage PZG Oddział Pomorski na facebooku

Witamy serdecznie! 🙂
Właśnie utworzyliśmy dla Państwa FanPage na facebooku, abyście mieli ułatwiony dostęp do naszych aktualności, informacji, ogłoszeń czy wydarzeń.
Zapraszamy serdecznie do polubienia naszej strony!

https://www.facebook.com/pzgoddzialpomorski

 

 

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na wydarzenia we wrześniu i październiku:

• 21.09, 23-24.09 POCZUJ MODERNIZM (trzydniowy cykl fotograficzny, tłumaczenie na język migowy PJM)
• 14.10 MAGICZNY PLOPP! (warsztaty dla rodzin z dziećmi, tłumaczenie na język migowy PJM)
• 22.10 OD POMYSŁU DO PRODUKTU (oprowadzanie po wystawie OSKAR ZIĘTA, tłumaczenie na język migowy PJM)
• 27.10 WERNISAŻ I FINAŁ PROJEKTU (tłumaczenie na język migowy PJM)

Zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej

Koło Terenowe zaprasza do udziału w lekcji historii w Muzeum II Wojny Światowej 5 września 2017 o godz. 10:00.
Liczba miejsc ograniczona.

Wykład dla seniorów „Starzenie się organizmu”

Koło Terenowe Polskiego Związku Głuchych serdecznie zaprasza 18 września 2017 o godz. 10:00 (poniedziałek) na wykład lek. med. specjalisty geriatrii dr Dagmary Wiewiórkowskiej-Garczewskiej „Starzenie się organizmu”.

„Muzeum Bez Wyjątku 2017″

„Muzeum Bez Wyjątku 2017"
Oferta dla osób z niepełnosprawnościami w Muzeum Emigracji w Gdyni


Trwa trzecia edycja „Muzeum Bez Wyjątku”, projektu dla osób z niepełnosprawnością wzroku, osób niesłyszących, głuchoniewidomych, a także z niepełnosprawnością intelektualną. Przewodnicy bezpłatnie oprowadzają chętnych po wystawie stałej Muzeum Emigracji w Gdyni. Wstęp na wystawę jest również darmowy.

Wierzymy, że nowoczesna instytucja kultury to miejsce otwarte dla wszystkich – mówi Anna Posłuszna, koordynatorka projektu. – Właśnie dlatego kompleksową ofertę dla osób z niepełnosprawnościami nazwaliśmy „Muzeum Bez Wyjątku". Zależało nam na tym aby nie tylko umożliwić tej grupie komfortowe zwiedzanie wystawy, ale i regularnie włączać ich w życie kulturalne placówki.

W ramach „Muzeum Bez Wyjątku 2017" można skorzystać z oprowadzania tłumaczonego na Polski Język Migowy lub System Językowo-Migowy. Przewodniczki biegłe w audiodeskrypcji pomogą osobom z niepełnosprawnością narządu wzroku w poznaniu budynku i odkrywaniu tych elementów ekspozycji, które można poznawać przez nie tylko wzrokiem. Osoby głuchoniewidome będą mogły skorzystać ze wsparcia wykwalifikowanych tłumaczy-przewodników (tzw. tłumaczy SKOGN). Z kolei przewodnicy osób z niepełnosprawnością intelektualną, w zależności od potrzeb, mogą oprowadzić grupę przybliżając jej w przystępny sposób główne wątki wystawy, jak i asystować pojedynczym osobom, towarzysząc im podczas całej wizyty i pozwalając na indywidualny odbiór muzeum. Wsparcie przewodników może rozpocząć się już w momencie odebrania gościa Muzeum z przystanku autobusowego. Chętnie wskażą oni wszystkie potrzebne miejsca (szatnia, toaleta, kawiarnia itp.) i udzielą innej, niezbędnej pomocy.

Oferta tłumaczeń na język migowy dotyczy poszczególnych wykładów, spotkań i prelekcji prowadzonych regularnie w Muzeum Emigracji. Informacje o konkretnych wykładach będą pojawiać się na stronie internetowej www.POLSKA1.pl oraz w mediach społecznościach.

W ramach „Muzeum Bez Wyjątku 2017” dostępna jest także bezpłatna oferta warsztatowa, adresowaną do dorosłych i dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnością narządu wzroku oraz do osób niesłyszących. Będą się one odbywać do końca listopada. Ich terminy mogą być uzgodnione indywidualnie.

Od początku trwania projektu przeprowadzonych zostało 93 oprowadzań i 19 warsztatów w których skorzystało ponad 490 osób z niepełnosprawnościami, w tym 360 osób z niepełnosprawnością intelektualną i 130 osób z niepełnosprawnością narządu wzroku lub słuchu.

W tym roku planujemy szereg warsztatów wspólnie z partnerem, czyli Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 1 z Gdyni. Finałem cyklu warsztatów będzie wydarzenie rodzinne, połączone z pokazem wypracowanych na warsztatach form teatralnych, artystycznych i plastycznych oraz występem uczniów szkoły, którzy odznaczają się wybitnymi talentami (m.in. śpiew czy taniec), a nie mieli do tej pory okazji zaprezentowania ich szerszej publiczności.

Jak można skorzystać z usług przewodnika i tłumacza?

Szczegóły dotyczące wizyty należy ustalić telefoniczne bądź mailowo (a.posluszna@muzeumemigracji.pl lub j.gojzewska@muzeumemigracji.pl) z Działem Edukacji Muzeum Emigracji. Koordynatorki projektu pomogą określić potrzeby i zaproponują program wizyty. Datę ustala się indywidualnie dla każdej grupy, razem z pracownikami Muzeum.

Rezerwacji warsztatów oraz oprowadzania po wystawie stałej należy dokonywać z wyprzedzeniem minimum 5 dni roboczych, a udziału w spotkaniach tłumaczonych na język migowy min. 3 dni roboczych.

Od wtorku do niedzieli Muzeum oferuje usługi oprowadzania oraz warsztaty edukacyjne dla osób:
– niewidomych i słabowidzących,
– głuchoniewidomych,
– osób niesłyszących,
– z niepełnosprawnością intelektualną.

Do dokonywania rezerwacji na oprowadzania oraz tłumaczenia spotkań na język migowy zapraszamy zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne. Na warsztaty zapraszamy grupy zorganizowane lub rodziny i grona przyjaciół, w których jest osoba z niepełnosprawnością i które wspólnie chciałby spędzić czas w Muzeum.

Anna Posłuszna
tel. +48 58 670 41 89
a.posluszna@muzeumemigracji.pl

Joanna Gojżewska
tel. +84 58 670 41 60
j.gojzewska@muzeumemigracji.pl

Usługi dostępne są do 30 listopada dzięki projektowi „Muzeum bez Wyjątku 2017", na który Muzeum otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna". Partnerami projektu są Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym, Centrum Integracja oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Gdyni.

                   

Uwaga!

W dniu 27 lipca 2017r. Biuro Oddziału Pomorskiego i Koła Terenowego w Gdańsku nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.