KULTURA DOSTĘPNA

KULTURA DOSTĘPNA

Z radością informujemy, że Teatr Wybrzeże bierze udział w Programie KULTURA DOSTĘPNA. W ramach programu planujemy realizację projektu POSMAKUJ TEATRU – cyklu pokazów 5 spektakli repertuarowych z napisami oraz audiodeskrypcją dla osób niewidzących, niedowidzących, niesłyszących oraz niedosłyszących. Prezentacjom spektakli będą towarzyszyły warsztaty. Projekt będzie realizowany do grudnia 2016 roku.

Pierwszy spektakl z napisami i audiodeskrypcją już 27 sierpnia o godzinie 19:00 na Dużej Scenie. Zapraszamy na RAJ DLA OPORNYCH Michele Riml w reżyserii Krystyny Jandy.

Dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz ich opiekunów przewidziano specjalną pulę bezpłatnych biletów. Osoby zainteresowane powinny kontaktować się z koordynatorką projektu pod numerem telefonu 519155950 lub mailowo: zapisy@teatrwybrzeze.pl.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O SPEKTAKLU RAJ DLA OPORNYCH

Tekst: Michele Riml

Reżyseria: Krystyna Janda

Scenografia i kostiumy: Magdalena Maciejewska

W spektaklu występują: Dorota Kolak, Mirosław Baka i Małgorzata Brajner

Czas trwania: 2 godziny (w tym jedna przerwa)

Krystyna Janda o spektaklu: „RAJ DLA OPORNYCH jest opowieścią bohaterach zajmujących się sprawami palącymi dla wielu: kłopotami z synem i brakiem pieniędzy, emeryturą i nieumiejętnością znalezienia się w nowej sytuacji życiowej. Ten zabawny tekst jest w rezultacie – na końcu, po wyjściu z przedstawienia – gorzki, nawet bolesny. A Barbara i Karol oraz nowa postać, siostra Barbary, Diana, są nam bliscy, podobni do nas i dla nas – czuli. Obserwujemy ich – nasze lęki, śmieszności, nieumiejętności i małości… znajome, przejmujące lękiem i niepokojem. Śmiejąc się z nich, śmiejemy się z siebie. Mili Państwo, zapraszamy Was na komedię, komedię czułą i ludzką. Na zabawny wieczór w teatrze, który potrafi zmienić w życiu wiele."

Przedstawienie powstało w koprodukcji z warszawskim Teatrem Polonia.

 

       

 

Więcej informacji