Dzień Otwarty Notariatu

Dzień Otwarty Notariatu

W sobotę, 30 listopada br. zapraszamy na 10. Edycję Dnia Otwartego Notariatu do Urzędu Miejskiego w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12 (sala 107)

w godzinach 10.00-16.00

 

Tegoroczny Dzień Otwarty Notariatu odbywa się pod hasłem :
„Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek – porozmawiaj o tym z notariuszem”.

Zapraszamy na spotkanie z notariuszem, w trakcie którego udzielane będą bezpłatne porady. Notariusze wyjaśnią, jak najkorzystniej uregulować stosunki majątkowe w małżeństwie czy przejść przez procedury związane z dziedziczeniem (notarialne poświadczenie dziedziczenia). Wskażą na szereg czynności prawnych, których w sposób alternatywny dla postępowań sądowych można dokonać w kancelarii notarialnej, oszczędzając przy tym czas i pieniądze (np. sprawy związane z dziedziczeniem lub umowy alimentacyjne).

Notariusze powiedzą także, jak uniknąć czynności niebezpiecznych, które mogą stanowić zagrożenie dla całego naszego majątku (lichwiarskie pożyczki i umowy przewłaszczenia nieruchomości na zabezpieczenie).

Wskazane powyżej zagadnienia nie są jedynymi pytaniami, jakie będzie można zadać dyżurującym rejentom – tradycją Dnia Otwartego Notariatu jest możliwość porozmawiania o wszystkich czynnościach dokonywanych w kancelariach notarialnych i leżących w kompetencjach notariuszy.

 Dzięki wsparciu Pomorskiego Oddziału polskiego Związku Głuchych 30 listopada w Sali 107 Urzędu Miejskiego w Gdańsku od godz. 10:00 do godz. 12:00 dyżurować będzie tłumacz języka migowego.